" />
Стало відомо, скільки працівників в Україні отримує "білі" зарплати
Карьера - Заработная плата
18.03.2016

ImageВ Україні працевлаштовано понад 12 млн людей, але з них тільки 3 млн працюють офіційно і отримують повністю “білу” зарплату.

Ще 3 млн самозайняті, а 7 млн знаходяться в “тіні”, не в повному обсязі показуючи зарплату.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) Сергій Білан.

За словами Білана, така ситуація є великою проблемою. Тому не тільки ДФС, але і всі держоргани проводять активну роботу щодо детінізації зарплат.

“При старій системі податків підприємцю було невигідно виплачувати повну зарплату. У 2015 році ДФС вивела з тіні 102 тис. осіб. Цю роботу проводимо і далі. Але діяти потрібно зважено, тому що різкі каральні методи приведуть до соціального вибуху (коли в результаті виведення з” тіні “підприємства власник зменшить зарплати працівникам у два-три рази). Тому проводиться комплекс соціальних, адміністративних, роз’яснювальних, кримінально-процесуальних заходів для роботодавців”, – пояснив Білан.

Також заступник голови ДФС назвав ще одну проблему для наповнення держбюджету – фізичні особи, які користуються спрощеною системою оподаткування.

“Це успішно використовують власники великих підприємств, супермаркетів. Замість того щоб наймати на роботу людей, платити їм повну зарплату, податки, вони укладають договори як з фізичними особами. Неправомірно – так, але законом дозволено”, – розповів він.

Нагадаємо, кількість податків в Україні скоротилася вдвічі – було 22 різних ставки, залишилося 11. Частина податків була скасована, інша частина – об’єднана в один податок. Ставка ЄСВ була зменшена вдвічі.

http://tyzhden.ua/

Читати також:

Україна очолила рейтинг найнижчих середніх зарплат у Європі

Держбюджет: що в підсумку прийняв парламент

Замкнутый круг: Украина теряет производство и экспорт

Україна домовилася з кредиторами. Або кабала на 25 років від Яресько

Интересная практика. Заработная плата ремонтников.

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua