Українець вирощує міскантус на присадибній ділянці і економить газ
30.07.2016

ImageУкраїнець Микола Кікоть опалює власний будинок міскантусом, який вирощує на присадибній ділянці.

Врожайність енергетичної культури - майже 30 тонн з гектара – дозволила раціоналізатору відмовитись від використання дров та вугілля, передає Експрес online.

"Три роки тому на грядці площею 25 сотих, де вирощував городину, посіяв американський очерет або, як його ще називають, слонову траву, - говорить Микола Кікоть, - Тоді всі сміялися з мене, мовляв, з глузду з'їхав, а тепер заздрять, бо мій "газ" росте у полі».

На енергетичній плантації можна збирати урожай протягом 25 років. «Раз посіяв - і ніякого клопоту, - розповідає газда. - Взимку гігантську траву, яка виростає протягом одного сезону до чотирьох метрів заввишки, скошую, а навесні вона знову відростає».

З американським очеретом Микола Кікоть не відчуває стрімкого підвищення тарифів на енергоресурси. «Врожай гігантської трави з одного гектара забезпечує ту ж саму кількість тепла, яке утворюється при спалюванні 15-22 тис. кубічних метрів газу, - наголошує раціоналізатор. – Не розумію, чому в Україні досі масово не вирощують міскантус: і вільної землі – вдосталь, і клопоту – небагато. Ці екзотичні рослини можуть підмерзнути лише під час першої зимівлі, а потім легко витримують навіть двадцятиградусні морози".

Незвичайне паливо Микола Кікоть складує в одному зі своїх господарських приміщень. Очерет раціоналізатор подрібнює на саморобній установці.
"Спочатку хотів переробляти біомасу на пелети, - пояснює газда. – А потім зрозумів, що не варто марнувати час і гроші, порубав чи подрібнив - і в котел".
При цьому слонова трава зменшує рівень токсичних речовин та підвищує родючість землі, запевняє Микола Кікоть.

«По-перше, міскантус має здатність очищати грунти від пестицидів та радіонуклідів, - пояснює газда. - А по-друге, за 25 років вирощування на одному місці накопичується до 20 тонн підземної біомаси. Тобто органічного добрива".
Микола Кікоть чотири роки тому відчув, що газ для опалення будинку - ризикований варіант і почав вирощувати американський очерет. «Дехто із земляків затято копав траншеї, щоб під'єднатися до централізованої мережі, платив великі гроші, … щоб опинитися у тарифній кабалі, - говорить газда. - А я тепер не переймаюся ні газом, ні вугіллям, ні дровами - міскантусу на грядці вистачить не тільки моїй сім'ї, а й сім'ям моїх дітей".

http://ecotown.com.ua/

Читати також:

Успішні ігри: фінську студію Supercell оцінили в $10,2 млрд

Як у селі під Харковом українські авіаційні інженери організували виробництво вітрогенераторів

Природные ресурсы, чьи они на самом деле?

Оточення Авакова отримало в користування вигідні родовища

Вітер переміг атом: потужності вітрової енергетики перевищили потужності ядерної енергетики

Швеция станет первой в мире страной, которая полностью откажется от нефти и газа

 
< Пред.   След. >
2007-2022 © Дєньга. Інформаційний ресурс Дєньга має допомогти Вам досягнути матеріального достатку. Матеріали сайту розкривають тематики: Інвестиції(у тому числі в Нерухомість, Золото, Цінні папери), Банки, Створення власного бізнесу, Кар'єрне зростання, Освіта. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах.
Використання матеріалів Дєньга дозволено тільки при наявності активного посилання на головну сторінку порталу www.denga.com.ua