" />
Іванофранківець звів будинок-термос, який не потребує опалення
09.09.2016

ImageВ Івано-Франківську звели будинок-термос, який практично не треба опалювати. У помешканні утеплили все, починаючи від фундаменту, повідомляє ZIK.

Зовні будинок Миколи Яциновича не відрізняється від звичайних. Втім, якщо придивитися, то товщина утеплювача, а це пінопласт, вражає. Замість звичних 10 см тут він більш, ніж вдвічі товстіший. Зразок будинку-термоса господар запозичив у Європі. Там зведення так званих «пасивних помешкань» є вимогою держави.

«Цей будинок охолоджуватиметься без системи опалення впродовж двох тижнів. Тобто, якщо будинок не втрачає тепло, його не потрібно опалювати», – розповів господар Микола Яцинович.

Хата не пропускає холоду ззовні, адже тут кожен міліметр утеплений. Дві зими позаду, тож економію на енергоносіях господар уже підрахував.

«Якщо у звичайному особняку потрібно на місяць платити 2-3 тисячі гривень на опалення, то тут цю суму треба розділити на сім», – каже Микола Яцинович.

У будинку-термосі утеплено абсолютно все: фундамент, підлога, стіни, відкоси, навіть вікна та двері. Комфортне проживання для його мешканців забезпечує система постійної вентиляції. Саме вентиляція і не дозволяє у герметично утепленому домі розмножуватися грибкам. І водночас є економною.

За словами фахівців, додаткових 80 тисяч гривень витрат на утеплення компенсує те, що для будинку не потрібно купувати батарей і котлів.

Image

«Одне із завдань – зробити цей будинок недорогим, цілком доступним. Його кошторис не вийде за кошторис звичайного, подібного будинку», – пояснює спеціаліст з енергоощадного обладнання Ростислав Терлецький.

Базове джерело опалення – три електротени, як у звичайному чайнику. Вони нагрівають воду у підлоговому опаленні. Працюють вони виключно вночі, коли тариф на електроенергію дешевий. У планах Миколи Яциновича – використовувати ще й усі природні ресурси. Прохолоду землі – для охолодження дому у спеку та сонячні промені – як джерело енергії.

http://zik.ua/

Читати також:

Лучанин зробив свій будинок автономним завдяки енергії землі та сонця

Киянка має намір перетворити занедбане село у еко-поселення для молоді

В Украине впервые продали арестованную за долги по «коммуналке» квартиру: подробности

Українець вирощує міскантус на присадибній ділянці і економить газ

Десятки тысяч киевлян оказались в домах-«призраках»

 

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua