Докупити стаж: що це таке і як це працюватиме
Инвестиции - Негосударственные Пенсионные Фонды
07.11.2017
ImageНещодавно стало відомо, що українці зможуть купувати страховий стаж у необмеженій кількості для виходу на пенсію.

Згідно з новим законодавством, пенсійний вік не підвищується, але з’явилися вимоги до страхового стажу. Якщо людина офіційно пропрацювала 25 років, вона зможе вийти на пенсію в 60, якщо ж її стаж становить від 15 до 25 років, пенсійний вік підвищується до 63, а якщо менше 15, тоді пенсію дадуть тільки в 65.


Зазначається, що з 2018 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років складе 25 років. Вже після 2018 року вимога мінімального страхового стажу щорічно буде збільшуватися на рік, тому в 2028 р. остаточною вимогою для призначення пенсії буде 35 років страхового стажу.


Скільки коштує стаж і навіщо його купувати


“Якщо людині 60 років і стаж становить 24 роки і 9 місяців, наприклад, то вона зможе доопрацювати необхідний період і вийти на пенсію в тому віці, коли доопрацює цей стаж. Другий варіант: якщо людина не працює і їй бракує стажу в якійсь кількості, то його можна докупити – заплатити за ті періоди, коли не було внесків”, – пояснює Шамбір.


Таким чином, якщо людині бракує стажу, вона може піти до відділення Пенсійного фонду та підписати угоду про те, що вона купує відсутні місяці, а потім просто заплатити страхові внески.


Як пояснює Шамбір, зараз мінімальний страховий внесок становить 704 грн на місяць – 22% від мінімальної зарплати в 3200 грн, але для купівлі стажу ця сума множиться на 2, в підсумку, місяць стажу обійдеться українцям в 1408 грн. А за рік стажу доведеться віддати і зовсім 17 тис. грн.


Поняття “страховий стаж” з’явилося в країні з 1 січня 2004 року і замінило таке поняття, як “трудовий стаж”. Але не всі записи в трудовій книжці про роботу людини відповідають її страховому стажу.


Для того, щоб робочий місяць зарахували до страхового стажу, сума внеску до Пенсійного фонду повинна бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок (тобто на даний момент не менше 704 грн). Якщо ж людина працювала на половину мінімальної зарплати, тоді страховий стаж буде нараховуватися не за місяць, а тільки за ті дні, за які були сплачені страхові внески.


До слова, до страхового стажу також входить відпустка по догляду за дитиною до трьох років, а ось служба в армії сюди не зараховується. Якщо ви вчилися у ВНЗ до 2004 року, цей період автоматично зарахується вам в трудовий і страховий стаж. А ось всі, хто вчився пізніше, таких привілеїв не отримають. Варто зазначити, що весь трудовий стаж, який був отриманий до 1 січня 2004 року, буде зараховується як страховий.


За фактом, страховий стаж залежить не від кількості відпрацьованих днів або місяців, а від того, чи була заплачена потрібна сума внесків до Пенсійного фонду, яка знімається з заробітної плати при “білому” працевлаштуванні.


Довідка: Пенсійна реформа передбачає осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року соцвиплат з використанням єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році в сумі 3 тис. 764,4 грн.

Сьогодні

Читать также:

Мы должны работать три дня в неделю - мексиканский магнат Карлос Слим Хелу

80 відсотків населення України живе за межею бідності – ООН

В Польше снизили пенсионный возраст

"Комуналка" розміром з пенсію: При зростанні тарифів необхідно надавати субсидію 100% українців?

Госслужащих хотят перевести на общую пенсионную систему - без каких-либо преференций

 
< Пред.   След. >
2007-2022 © Дєньга. Інформаційний ресурс Дєньга має допомогти Вам досягнути матеріального достатку. Матеріали сайту розкривають тематики: Інвестиції(у тому числі в Нерухомість, Золото, Цінні папери), Банки, Створення власного бізнесу, Кар'єрне зростання, Освіта. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах.
Використання матеріалів Дєньга дозволено тільки при наявності активного посилання на головну сторінку порталу www.denga.com.ua