" />
"Крюгерранд" vs. "Золотий орел" боротьба за лідерство
20.04.2018
ImageЗолота монета "Крюгерранд" карбується в Південній Африці з 1967 р, а з 1970 р вона стала масовою і отримала статус інвестиційної. Постачальником жовтого дорогоцінного металу для карбування цієї монети є афінажних завод Rand Refinery, найбільший в ПАР.

За минулі роки в світі було продано 60 млн. Золотих монет "Крюгерранд" масою 1 унція, а з 1980 р стали продавати монети 1/2, 1/4 і 1/10 унції. Їх було продано 53 млн. унцій, що відповідає 1650 тоннам.

Ні "Золотий орел" з США, ні "Кленовий лист" з Канади, які є найближчими конкурентами "крюгеррандів", і близько не змогли досягти таких обсягів продажів. Однак був період часу, коли "Золотий орел" зміг змістити монету з ПАР в якості найбільш продаваною монети року. Але в 2016 р "Крюгерранд" зміг повернути лідерство в продажах, коли було продано 1,1 млн. унцій, у той час як монета з США була продана в обсязі 985.000 унцій. Таким чином, частка золотої монети з Південної Африки в продажах інвестиційних монет в 2016 р склала 26%.

На думку Rand Refinery, за підсумками 2017 р продажу золотого "крюгеррандів" повинні скласти 1,3 млн. унцій. Таким чином, монета з ПАР знову стане лідером продажів, випередивши "Золотого орла" другий рік поспіль.

Особливий інтерес інвесторів до південноафриканської золотої монети "Крюгерранд" пов'язаний з її 50-річним ювілеєм, який відзначався в минулому 2017. Зацього приводу було випущено кілька обмежених серій, а також вперше срібні та платинові монети. Вони користувалися великим попитом у інвесторів та колекціонерів.

 

Дивитися також: Графік цін на золото

 

Читати також:

Золотая инвестиционная монета США Американский Орел 1 унция

Золотая инвестиционная монета ЮАР - южноафриканский Крюгерранд 1 унция

Завод Rand в ЮАР не досчитался 2,7 т. золота

Скандал в ЮАР: в крюгеррандах меньше золота

Афінажне виробництво Швейцарії - краще в світі

В мире рекордно упал спрос инвесторов на золото

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua