" />
Heraeus: дефіцит паладію посилюватиметься
Инвестиции - Драгметаллы
13.03.2019
ImageЗа підсумками минулого 2018 року вартість паладію виросла на 1/3, так як попит на цей дорогоцінний метал в світі перевищує його пропозицію. Німецька компанія Heraeus Precious Metals опублікувала свій прогноз щодо перспектив паладію в 2019 р

На думку аналітиків компанії, в поточному році потрібно розраховувати на збереження дефіциту паладію на світовому ринку. Вартість дорогоцінного металу буде зберігати висхідний тренд, однак зростання буде мати волатильний характер. Вартість паладію буде коливатися в діапазоні 1130-1650 доларів за унцію.

Паладій є важливим елементом у виробництві автомобільних каталізаторів для бензинових двигунів. З 2018 року стало спостерігатися різке зростання попиту на цей дорогоцінний метал, при цьому існуюча пропозиція дорогоцінного металу на ринку не змогла забезпечити його потреб. Через це вартість паладію виросла в минулому році на третину. Зараз він торгується на рівні 1374 $ за унцію.

На думку експертів, попит на паладій буде продовжувати рости в 2019 р Запаси цього дорогоцінного металу в ETF-фондах знизилися з 39,4 т. До 20 т. Найбільшим споживачем паладію є автомобільна галузь: на її частку припадає 81% від загального попиту. Тому навіть незначне зростання продажів автомобілів і посилення вимог щодо вихлопних газів в Китаї будуть додатково підтримувати ціни на паладій.

Навіть незважаючи на зростання виробництва паладію на родовищах і отримання його з вторинної сировини, в світі зберігається дефіцит на рівні 17 тонн. Якщо страйк на родовищах в Південній Африці продовжиться, то дефіцит буде рости. Тільки лише зниження продажів автомобілів в США і Китаї може зняти напругу з поставками паладію.

Що стосується платини, то попит на неї залишається стриманим. Цей дорогоцінний метал використовується у виробництві каталізаторів для дизельних автомобілів. Автоіндустрія споживає 42% платини від світового попиту. Падіння продажів дизельних автомобілів у багатьох країнах світу робить негативний вплив на вартість платини. Експерти очікують, що профіцит платини в 2019 р складе 21 тонну, а за підсумками 2018 року загальний обсяг виробництва платини склав 207 тонн. Тільки лише тісна кореляція золота і платини буде підтримувати цей дорогоцінний метал в діапазоні від 700 до 950 доларів за унцію.

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua