У 2022 році обсяг споживання вугілля у світі може побити всі рекорди
Бизнес - Экономика
14.01.2022
ImageЗа оцінкою Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), зростання споживання в Китаї, Індії та США може збільшити світовий попит на вугільну електроенергію до нового рекордного рівня в 2022 році. І тоді всі зусилля зі скорочення викидів парникових газів виявляться марними. Про це повідомляє СNN.

МЕА заявило, що світове виробництво електроенергії з використанням вугілля як палива електростанцій, як очікується, досягне 10 350 терават-годин в 2021 році — це на 9% більше ніж минулого року. Таке виробництво обумовлено швидким економічним відновленням, яке «збільшило попит на електроенергію набагато швидше, і такому попиту не можуть відповідати поставки з низьким вмістом вуглецю».

Очікується, що загальний попит на вугілля, в тому числі для таких галузей, як цементна і сталеливарна, в цьому році зросте на 6%. У звіті МЕА говориться, що хоч рекордні рівні споживання 2013 і 2014 років і не будуть побиті, наступного року загальне споживання може досягти нового рекордного рівня.

Виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол заявив, що це збільшення є «тривожною ознакою того, наскільки світ відстає у своїх зусиллях зі скорочення викидів до нульового рівня».

За даними МЕА, на Китай припадає більше ніж половина світового вугільного виробництва, і очікується, що в 2021 році воно теж зросте на 9% в річному обчисленні. За прогнозами, цього року виробництво в Індії зросте на 12%.

Скорочення використання вугілля було головним каменем спотикання на переговорах щодо клімату в Глазго минулого місяця, коли країни, нарешті, погодилися «скоротити» споживання в рамках своїх зусиль з утримання підвищення глобальної температури якомога ближче до 1,5 градусів Цельсія.

Китай вже пообіцяв почати скорочувати споживання вугілля. Але він зробить це тільки після 2025 року, що дає виробникам значну свободу дій для подальшого збільшення генеруючих потужностей в найближчі чотири роки.

Китай, ймовірно, побудує до 150 гігават (ГВт) нових вугільних електростанцій в період 2021−2025 років.

 Діло

Читати також:

Зелена енергетика вимагатиме ще більше металів 

Енергоатом отримав понад мільярд прибутку за перше півріччя 2021

Юваль Ной Харари - про п'ять головних проблем людства.

«Світ збожеволів через« безкоштовні» гроші»: мільярдер Рей Даліо - про загрозу світовій економіці

Що приховує зворотна сторона сланцевої революції в США

Нефти пророчат угольное будущее

Іноземці в наглядових радах держкомпаній не принесли користі і не понесли відповідальності.

 
< Пред.   След. >
2007-2022 © Дєньга. Інформаційний ресурс Дєньга має допомогти Вам досягнути матеріального достатку. Матеріали сайту розкривають тематики: Інвестиції(у тому числі в Нерухомість, Золото, Цінні папери), Банки, Створення власного бізнесу, Кар'єрне зростання, Освіта. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах.
Використання матеріалів Дєньга дозволено тільки при наявності активного посилання на головну сторінку порталу www.denga.com.ua