Історичний «обвал» євробондів: чого чекати від курсу цього тижня?
Банки - Валюта
18.01.2022
ImageЗа минулий тиждень курс долара до гривні значно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 1,6−2,1%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, який встановлює НБУ, зріс з 27,50 до 27,95 грн (+1,6%).

Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час зросли з 27,51/27,53 до 28,07/28,09 грн (+2,0%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 27,39/27,61 до 27,94/28,19 (+2,0%/+2,1%).

При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 0,8% до 0,9% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу в порівнянні з купівлею.

Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, зниження гривні, очевидно, пов’язане із загостренням геополітичної ситуації на кордоні з РФ. До помітної деескалації цієї ситуації розраховувати на відновлення гривні не доводиться.

На початку тижня експерт очікує зростання курсу долара до гривні.

«Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,6 грн, а готівковий долар в банках — поблизу 28,5/28,7 грн», — прогнозує Іосуб.

Зі слів Андрія Гойлова, аналітика Roboforex, загалом регулятором було продано з початку цього року 430 млн доларів.

Завтра відбудеться аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані держбонди 6-ти випусків у гривнях з термінами погашення в 6, 12, 18, 24, 36 і 60 місяців, а також 12 місяців — у доларах США.

«Враховуючи негативний новинний фон про ймовірну військову агресію РФ проти України, розміщення навряд чи буде успішним. Нерезиденти з початку року вже скоротили свої портфелі в ОВДП на 5,24 млрд грн — до 87,41 млрд. Отримані від продажу держоблігацій кошти зарубіжні інвестори виводять в материнські юрисдикції. Це чинить сильний тиск на курс української національної валюти», — каже він.

Експерт також зазначає, що на міжнародних фінансових ринках відбувся «обвал» курсів українських євробондів. Папери з погашенням в 2033 році впали до 79,25% від номіналу. Це історичний мінімум з моменту розміщення цих бондів. Аналогічна ситуація і з іншими випусками — інвестори намагаються отримати максимальну премію за ризик.

Гойлов вважає, що цього тижня долар США відносно гривні зміцниться до рівня 28,15. Єдина європейська валюта з високою ймовірністю зросте до позначки 32,25.

Finance.UA

Читати також:

Гривня падає: у чому причини та яким буде курс до кінця року

50-річчя існування грошей без золота 

Про війну Китаю проти готівки 

МВФ заклав у прогнози щодо України середньорічний курс 30 гривень за долар

Не долар, щоб усім подобатися. Як євро відзначив двадцятиріччя і чи варто українцям його зберігати

 
< Пред.   След. >
2007-2022 © Дєньга. Інформаційний ресурс Дєньга має допомогти Вам досягнути матеріального достатку. Матеріали сайту розкривають тематики: Інвестиції(у тому числі в Нерухомість, Золото, Цінні папери), Банки, Створення власного бізнесу, Кар'єрне зростання, Освіта. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах.
Використання матеріалів Дєньга дозволено тільки при наявності активного посилання на головну сторінку порталу www.denga.com.ua