" />
Обзор деятельности открытых ИСИ за 28 февраля - 5 марта 2008 г.
12.03.2008

ImageПротягом 28.02 – 05.03.2008 міжнародні фондові ринки демонстрували падіння на тлі негативних новин щодо розвитку економічної ситуації у США та інших країнах та песимістичних прогнозів подальшого розвитку. Проте опір корекції чинили позитивні дані американської та європейської статистики, що призвело до певного відновлення у середу, 5 березня.

Український ринок рухався зі схожою динамікою, найбільше зниження індексу ПФТС відбулося 3 березня (-1,06% до 1090,4 пункта) разом з падінням ключового російського фондового індикатора, індексом РТС, що знизився на 3,07%. Тиск на індекс створило посилення напруження у газових переговорах із Росією. Загалом, за тиждень індекс ПФТС втратив -0,09% та вийшов на позначку 1106,49 пункта.

Станом на 05.03.2008 чисті активи відкритих ІСІ склали 607 449,5 тис. грн. З початку березня фонди в цілому втратили близько -0,6% ВЧА. Водночас половина фондів зуміли збільшити свої чисті активи. ВЧА "Парекс фонд Українських Облігацій" та "СЕБ Фонд збалансований" збільшилась на 0,52% та 0,07%, незважаючи на скорочення обсягу їхніх цінних паперів в обігу. Приріст "СЕБ Фонд грошовий ринок" склав майже 30,1% (практично лише за рахунок суттєвого зростання кількості розміщених сертифікатів). Значний притік капіталу до фонду можна пояснити його інвестиційною стратегією, що у нинішній ринковій ситуації може забезпечити більш надійніше збереження інвестованих коштів, ніж фонди з більш агресивною політикою.

Тренди доходності відкритих фондів протягом тижня, в основному, продовжували демонструвати збереження вартості їхніх цінних паперів на одному рівні або з незначними відхиленнями. Хоча один ІСІ – "Ярослав Мудрий - фонд акцій" – забезпечив своїм вкладникам суттєве зростання їх інвестицій за тижень: його доходність склала +1,72%, що більше ніж удвічі перевершує результат найближчого конкурента.

Середній же приріст вартості сертифікатів фондів за 29 лютого – 5 березня становив 0,07%.

Впродовж місяця 05.02-05.03.2008 відкриті ІСІ вийшли на позитивний результат, адже доходність ринку за цей період склала 1,78%, лише один фонд „показав мінус” ("Конкорд Стабільність" -0,3%, проте фонд значно поліпшив свої результати у порівнянні з періодом попереднього огляду).
Лідерами місяця серед фондів з однаковими показниками доходності (+4,39%) стали "Парекс фонд Українських Облігацій" та "Володимир Великий", причому сертифікати останнього дещо втратили у ціні за останній тиждень, у той час як папери першого за цей час зросли у ціні.

А першу позицію за зростанням вартості за місяць та з початку року продовжує утримувати золото (+9,14% та 18,5% відповідно).

Детальніша інформація

 Investfunds-UA

 
< Пред.   След. >
2007-2016 Сайт Деньга создан чтобы помочь Вам достичь материального благополучия. Материалы сайта раскрывают тематики Инвестиции, Создание собственного бизнеса, Карьерный рост, Образование. Ресурс ориентирован на украинскую аудиторию, но может быть полезен всем. Редакция не несет ответственности за достоверность информации, опубликованной в рекламных материалах. Использование материалов Деньга разрешено только при наличии активной ссылки на главную страницу портала www.denga.com.ua