80 відсотків населення України живе за межею бідності – ООН
Бизнес - Экономика
17.06.2016

ImageВ Африці поріг бідності 1,25 долара на день, в Україні – півтора долара

Київ – Прожитковий мінімум в Україні наближається до порогу бідності африканських держав, констатують експерти. За даними Організації Об’єднаних Націй, за межею бідності проживає більше 80 відсотків українців. Таке становище призводить до того, що незаможні люди погано харчуються і зрештою погіршується їхнє здоров’я. Фахівці радять у цьому зв’язку реформувати податкову систему щодо ввезення і реалізації продуктів, а також компенсувати вартість ліків для населення. 

За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день, а на місяць менше 150 доларів, то вона живе за порогом бідності, розповідає народний депутат Андрій Шипко. Тобто в Україні, за курсом Нацбанку, мінімальна зарплата мала б становити приблизно 3750 гривень, зауважує нардеп. Якщо в африканських країнах поріг бідності 1,25 долара на день, то в Україні прожитковий мінімум на день становить півтора долара.

 

«Сьогоднішні 1176 гривень прожиткового мінімуму в Україні – це близько 50 доларів на місяць, тобто півтора долари в день. Що таке прожитковий мінімум? Це не тільки харчування, це і проїзд в транспорті, і побутові послуги, і комунальні послуги, і одяг. Зовсім не враховують у прожитковий мінімум медичні послуги та освіту. Якщо проаналізувати ці чинники, то можна зрозуміти, що українці в більшості своїй знаходяться за порогом абсолютної бідності», – говорить Шипко.

Прожитковий мінімум не дозволяє повноцінно харчуватися – дієтолог

Низький рівень доходів не дозволяє українцям повноцінно харчуватися, констатує дієтолог Галина Анохіна. За її словами, раціон населення України є незбалансованим. Здебільшого це жирово-вуглеводне харчування: українці споживають багато хліба, картоплі. Але продуктів тваринного походження у раціоні обмаль – м'яса, яєць, печінки, риби. Така ситуація згубно впливає на здоров’я, особливо на дитяче, зауважує Галина Анохіна.

Наше населення давно знаходиться у стані прихованого голоду. Через це ми можемо втратити підлітків і дітей

«За нинішнім споживчим кошиком можна сказати, що наше населення давно знаходиться у стані прихованого голоду, а дехто навіть і цього не може купити. Через це ми можемо втратити підлітків і дітей. При такому поганому харчуванні ми будемо мати дуже великі проблеми, які не можна буде виправити. Помилки, допущені у дітей у період до 14-16 років, не можна виправити ніяким хорошим харчуванням», – наголошує Анохіна.

«Жінки не хочуть народжувати дітей через невпевненість у майбутньому»

Чинне законодавство не спонукає жінку народжувати дитину, вважає Галина Суменкова, мати 5 дітей. За її словами, сьогодні українка не може бутивпевнена в тому, що купить пелюшки, візочок та розрахується за пологовий будинок. Багатодітна мати переконана – не може бути сильною держава, яка йде до Європи, тоді, коли звичайні сім’ї зубожіли.

Кожна жінка, яка бачить дві смужки на тесті, поряд з радістю відчуває шок – а що ж треба продати?

«Кожна жінка, яка бачить дві смужки на тесті, поряд з радістю відчуває шок – а що ж треба продати? Сусідка моя продала земельний батьківський пай у селі, хтось продає весь майбутній урожай домогосподарства. Ми з чоловіком продали нашу стареньку машину. Це для того, щоб прийти народити в пологовий будинок і вийти з нього, купивши дитині все необхідне», – говорить Суменкова.

Для подолання проблеми держава має затвердити поняття «межа бідності», а значить встановити поріг неоподаткування на рівні 5 доларів на день (3750 грн на місяць) на кожного члена сім'ї, говорять експерти. Для покращення умов життя українського населення також пропонують знизити податок на ввезення і реалізацію продуктів з 20 до 7 відсотків. А також розробити і впровадити повномасштабну програму з реімбурсації (компенсації вартості ліків для населення).

http://www.radiosvoboda.org/ 

Читати також:

Як Порошенко та Яценюк поділили країну

Население платит не только за потребленный газ, но и за газовые потери Фирташа — Сорос

Крах бюджетної політики: розмір субсидій перевищив прожитковий мінімум

Україна домовилася з кредиторами. Або кабала на 25 років від Яресько

Ленд-лиз: факты и мифы

 
< Пред.   След. >
2007-2022 © Дєньга. Інформаційний ресурс Дєньга має допомогти Вам досягнути матеріального достатку. Матеріали сайту розкривають тематики: Інвестиції(у тому числі в Нерухомість, Золото, Цінні папери), Банки, Створення власного бізнесу, Кар'єрне зростання, Освіта. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах.
Використання матеріалів Дєньга дозволено тільки при наявності активного посилання на головну сторінку порталу www.denga.com.ua