ДТЕК Ахметова приховує факт аварії на Бурштинській ТЕС
Разное - Новини
04.12.2021
ImageПрорив золошлакопроводу із небезпечними речовинами ДТЕК маскує аварією звичайного водяного колектору. В компанії все заперечують.

“Схеми” та “Центр протидії корупції” у своєму новому розслідуванні звинуватили структури українського олігарха Ріната Ахметова у приховуванні інформації про аварію на Бурштинській теплоелектростанції, внаслідок якої завдано шкоди не тільки екосистемі регіону, а й піддано ризику здоров'я мешканців прилеглих до ТЕС районів. Результати розслідування опублікувало Радіо Свобода.

Бурштинська ТЕС, якою до цього керував нинішній голова Кабміну Денис Шмигаль, належить структурам, кінцевим бенефіціаром яких є найбагатша людина України — Рінат Ахметов. Саме Бурштинська ТЕС очолює антирейтинг станцій, робота яких негативно впливає на довкілля. Як і більшість ТЕС в Україні, Бурштинська має зношені потужності, які забруднюють повітря шкідливими викидами.

На початку листопада на Бурштинській ТЕС було зафіксовано масштабну аварію. У ДТЕК заявили, що прорвало звичайний колектор з водою та шкоди навколишньому середовищу немає, але Державну екологічну інспекцію з перевіркою на територію не пустили.

Журналісти-розслідувачі за допомогою дрону зуміли зняти місце аварії площею близько 10 га, зафіксувавши затоплення території ТЕС темною рідиною, що повністю суперечить заяві ДТЕК про прорив колектора. На думку фахівців, може йтися про прорив золошлакопроводу з небезпечними речовинами.

Дане припущення було підтверджено незалежною хімічною експертизою, яка виявила у рідині з місця затоплення перевищення допустимої норми токсичного елемента — миш'яку. Журналісти зафіксували, що цю рідину відкачували прямо у водосховище поряд, з'єднане з місцевою річкою, яка далі впадає в Дністер, що завдало серйозної шкоди екосистемі та поставило під удар здоров'я місцевих жителів.

Згідно з результатами розслідування, ДТЕК, як і раніше, не допускає до перевірки Бурштинської ТЕС екологічну інспекцію та офіційно заперечує факт масштабної аварії, тому питання, коли в Україні запрацює реальна система державного контролю та невідворотності покарання, як і раніше, залишається відкритим.

У свою чергу в пресслужбі ДТЕК у відповідь на вихід матеріалу завили, що інформували громадськість про причини та зусилля з ліквідації наслідків пориву колектору промливневих вод на території колишньої пожежної частини, та додали, що не виявили негативного пливу на навколишнє середовище в результаті пориву.

"У своїх відповідях (журналістам, - ред.) ми неодноразово наголошували на тому, що порив колектора промливневих вод немає нічого спільного із золошлакопроводами, які не знаходяться на даній ділянці. Відтак забруднення підтопленої води відходами апріорі не могли мати місце", - йдеться у заяві.

Раніше громадська організація «Екодія» з посиланням на нове дослідження міжнародного аналітичного центру EMBER заявляла, що найбруднішою електростанцією Європи є Бурштинська ТЕС. При цьому Україна викидає отруйне паливо із вмістом важких металів більше, ніж усі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани, разом узяті.

3 листопада "Укренерго" звинуватило ДТЕК Ахметова у зриві балансування енергосистеми – кілька енергоблоків ДТЕК одночасно вийшли у плановий та аварійний ремонт.

У листопаді Бурштинський енергоострів ДТЕК виставив рекордну ціну на електроенергію - 1980,96 грн за МВт*год (без ПДВ).

Україна та її енергоринок опинилися в заручниках у Ріната Ахметова та його компанії ДТЕК, яка зараз володіє 70% запасів усього енергетичного вугілля в країні і цілком логічно витрачатиме своє вугілля для роботи своїх же ТЕС. Ну і для шантажу. Про це пише Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA - "Блекаут влади".

26 листопада на прес-конференції президент Володимир Зеленський звинуватив у поточній енергетичній кризі в Україні приватну генерацію в особі компанії ДТЕК. Він також заявив про шантаж влади. Після цих звинувачень євробонди компанії ДТЕК втратили понад 11% від своєї вартості.

ПО МАТЕРIАЛАМ: РАДИО СВОБОДА

Читати також:

Іноземці в наглядових радах держкомпаній не принесли користі і не понесли відповідальності.

Статки трьох найбагатших українців перевищують 6% ВВП країни - Світовий банк

Зелена енергетика вимагатиме ще більше металів 

Енергоатом отримав понад мільярд прибутку за перше півріччя 2021

Audi відмовилася від розробки двигунів внутрішнього згоряння

 
< Пред.   След. >
2007-2022 © Дєньга. Інформаційний ресурс Дєньга має допомогти Вам досягнути матеріального достатку. Матеріали сайту розкривають тематики: Інвестиції(у тому числі в Нерухомість, Золото, Цінні папери), Банки, Створення власного бізнесу, Кар'єрне зростання, Освіта. Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, опублікованої в рекламних матеріалах.
Використання матеріалів Дєньга дозволено тільки при наявності активного посилання на головну сторінку порталу www.denga.com.ua